Линија за производство на цевки за пригушувач на ПВЦ (линија за производство на ПВЦ спирални цевки) - Кина Кингдао Zhaoxing пластичен екструдер

Производна линија на ПВЦ придушувачки цевки (линија за производство на ПВЦ спирални цевки)

Краток опис:

The single-screw extruder equipped with polyolefin has the characteristics of high speed extrusion and high speed. Special separation type mixing screw and screw structure head, reasonable flow path, smooth inner and outer wall of pipe. Specially designed sizing cooling method: production range 50-200mm, production speed up to 0.6-1.5m/min Extruder SJ-90/30B SJ-65/30B The ф50-200 ф50-125 Head SGZL-200 SGZL-125 Sizing sink SLQ-200 SLQ-200 Traction machine ...


 • ФОБ Цена: 2500-200000 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10 парчиња / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Услови за плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Екструдерот со единечна завртка опремен со полиолефин има карактеристики на голема брзина на истиснување и голема брзина.

  Специјална завртка за мешање на типот на одделување и главата на структурата на завртката, разумна патека на проток, мазен внатрешен и надворешен wallид на цевката.

  Специјално дизајниран метод за ладење со големина: опсег на производство 50-200мм, брзина на производство до 0,6-1,5м / мин

  Екструдер

  SJ-90 / 30B

  SJ-65 / 30B

  На

  ф50-200

  ф50-125

  Раководител

  SGZL-200

  SGZL-125

  Големина мијалник

  SLQ-200

  SLQ-200

  Машина за влечење

  SQ-200

  SQ-200

  Конечни производи:

  1 (4)

  Веб-страница за разубавување:

  1 (5)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Интернет разговор!