Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

за нас

Нашата вистинска посветеност достигнува подалеку дизел и бензински мотор

Професионално дизајн и производство во PV соларна енергија & Ветер Соларната хибриден систем.

Ningbo Хаити ОБНОВЛИВА ЕНЕРГИЈА основана во 2001 година, е еден од водечките производител на соларни фото-галваничен и соларни модул однос серија на производи во Кина. Хаитски ангажирани во R & D и производството на соларни ќелии и модули кристален силициум. поли-силикон соларни панели кои имаат опсег од 5 до 300 W на панелот, моно-кристален соларни панели, исто така во опсег од 160-190W / 260-280W на панелот. И нашите производи, исто така, доаѓаат со CE, UL, TUV сертификати. Освен тоа, ние, исто така, може да дизајн и нудат решение ветер соларни хибриден систем за вас, ако е потребно, во некои посебни сајт ...

услуги

Ако ви треба индустриски решение ... Ние сме достапни за вас

Ние обезбеди иновативни решенија за одржлив напредок. Нашиот професионален тим работи на тоа да се зголеми ефикасноста на продуктивноста и трошоците на пазарот

Контактирајте не
Операција 图片 20180711104818
Операција 图片 20180711104800
Операција 图片 20180711104828
NRP14-C12DH 副本
Операција 图片 20180711105206
Операција 图片 20180711104939
Операција 图片 20180711104842
Операција 图片 20180711105331

WhatsApp Online Chat !